Sahnelerin Emlak Zenginleri

Sanat dünyasının bazı ünlüleri, sahne hayatında kazandıkları gelirlerini, gayrimenkule yatırım yaparak kazanmaya devam ediyorlar

Sahnelerin Emlak Zenginleri

Bir çok ünlü en doğru yatırımın daire yada arsa olduğunu düşünerek gerek sahil bölgelerinde gerekse İstanbul’un çeşitli yerlerinde konut ve arsa alıyor. Gayrimenkule yatırım yapmayı seven birçok ünlü bulunmakta. 
İsimlerini sahne ve sanat dünyasında ön plana çıkaran ve hala televizyon ekranlarında bulunan bir çok ünlü kazandıkları parayı elde tutmak ve kar elde etmek için gayrimenkule yatırım yapan ünlüler bir süre sonra gayrimenkul zengini olmakta. İşte, Türk televizyonlarında severek izlediğiniz Gayrimenkul Zengini olan Ünlüler...

1- Kenan İmirzalıoğlu 


Listemizde başı çeken Kenan İmirzalıoğlu kazandığı parayla yatırım yaparak paralarını değerlendirmiştir. İlk olarak eski binaların restorasyonunu yaparak eski binaları yenileyen İmirzalıoğlu şimdilerde ise arazi alımına yöneldi. Tekirdağ Çerkezköy de 10 dönümlük arazi satın alan Kenan İmirzalıoğlu, Cihangir ve Tarlabaşı bölgelerinde emlak yatırımlarına devam etmekte. Şimdilerde Kim Milyoner Olmak İster programının sunuculuğunu üstlenen Kenan İmirzalıoğlu gelirini artırmaya devam etmekte. 

2- Sibel Can


Gündeme gelen şarkılarıyla izleyenleri ve sevenkerini mutlu eden Sibel Can da gayrimenkulden para kazanmayı tercih eden ünlüler arasında yer alıyor. İstanbul genelinde 50 den fazla dairesi olan ünlü sanatçının Miami'de de lüks bir villası bulunmakta. Yeni çıkardığı şarkılarla gündemlerden düşmeyen Sibel Can, şarap gibi yıllandıkça güzelleşmeye devam etmekte. 

3- Necati Şaşmaz 


Kurtlar Vadisi dizisiyle gündeme gelen ünlü oyuncu yaşamının büyük kısmını Amerika da geçirdi. İnşaat sektörüne yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Necati Şaşmaz, son olarak Kadıköy de bir rezidans sahibi. Ataşehir de 50 dairesi olan ve Şişli Bomonti de bulunan bir rezidansta 18 dairesi bulunmakta. Her alanda yatırım yapmayı seven Necati Şaşmaz, oldukça varlıklı ünlülerden. 

4- Wilma Elles 


2016 yılında Alman vatandaşlığından Türk vatandaşlığına geçiş yapan Wilma Elles kendi yatırımlarını da Türkiye genelinde yapmıştır. Türkiye de 16 dairesi ve bir kaç dükkanı bulunmakta. Oyuncu bu konuyla ilgili; “Ben her zaman gayrimenkule yatırım yapıyorum. Çünkü, oyuncu olarak çok yoğun çalışıyorum. O yüzden mesela başka işlerle uğraşamam diye kesinlikle gayrimenkule yatırıyorum, direkt kiraları alıyorum. Sağlam bir kiracı bulduktan sonra hiçbir sıkıntı yok. Olumlu tecrübeler yaşadım” dedi. 

5- Emrah 


Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk yapan Emrah, kazanmış olduğu paranın neredeyse hemen hepsini emlak sektörüne yatırım yapmakta. Şarkıcı ve oyuncu olan Emrah'ın İstanbul Etiler ve Levent de 200 kadar konutu var. Aynı zamanda Fulya da yapılan bir rezidansta 12 dükkan alan Emrah, Florya da da 2 Milyon dolar değerinde olan spor tesisinin de sahipliği üstlenmekte. 

6- Hülya Avşar


Hemen her söylediği her paylaştığı haber olan Hülya Avşar, kazandığı tüm parayı gayrimenkulü yatıran ünlüler arasında. Ayvalık da bir villası, Sarıyer de bir Köşkü, Riva da büyük bir arazisi Etiler ve Tarabyada da daireleri bulunan ünlü sanatçının Londra'nın en yüksek rezidansında da bir dairesi vardır. Aynı zamanda Hülya Avşar'ın Ayvalık da bir de zeytinyağı fabrikası vardır. 

7- Seda Sayan


Bir çok program sunuculuğu yapan Seda Sayan'ın Bodrum da 3 Adet Villası, İstanbul'un farklı semtlerinde 30 dairesi ve Londra da da evi bulunan Seda Sayan Etiler de bulunan Şam'dan'ı da 8.5 Milyon Dolar'a da satın aldı. Seda Sayan her geçen gün gelirini artırmaya devam etmektedir.
 
8- Kıvanç Tatlıtuğ


Bir çok dizi, film ve reklam da oynayan yakışıklı aktör, Göcek de bir villası, İstanbul da bir dairesi ve villası bulunmakta. Bağdat caddesinde de 3 dükkanı olan Tatlıtuğ'un hem de Çekmeköy de lüks bir siteden iki daire aldığını öğrendik. Her geçen gün gelirini artıran Kıvanç Tatlıtuğ, oynadığı her film, dizi de başarılı oyunculuk sergilemekte. 

9- Gülben Ergen


Yaklaşık olarak 50 adet taksi plakası olan Gülben Ergen, emlak sektörüne de yatırım yapmakta. Oldukça güzel ve başarılı sanatçının da Feneryolunda, Antalya ve İstanbul da pek çok evi bulunmakta. 

10- Tarkan 


1990 lı yılların zirvesinde yer alan Tarkan 21. Yüzyılda bile zirvede olmaya devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışında bir çok yatırımı bulunan Tarkan, gelirlerini emlak sektörü üzerinde de yapmakta. New York ve Los Angeles da evleri bulunan başarılı sanatçının Beykoz da çiftliği, Ulus, İstinye, Zekeriyaköy de evleri ve ayrıca Arnavutköy ve Tarabya Sümer Korusunda villaları da bulunmakta. 

11- Aşkın Nur Yengi


Müzik kariyerine 1981 yılında Sezen Aksu’nun vokalisti olarak başlayan Aşkın Nur Yengi, yıllar içinde yaptığı birikimi gayrımenkule yatırmaya devam ediyor. Aşkın Nur Yengi’nin son olarak Beykoz Acarkent’te 3 bin metrekarelik bir pasaj satın aldığını biliniyor. Yengi, böylece Londra’da 3 ev, Çekmeköy Kasaba Sitesi’nde 3 villa,  Acarkent’te A tipi bir villa, Bebek ve Arnavuktöy’de dairelerden oluşan gayrımenkul listesine bir de pasaj eklemiş oldu.

12- Sezen Aksu 


Süper lüks villaları dilden dile dolaşan Sezen Aksu da gayrimenkule yatırım yapan ünlülerin başında geliyor. Çeşitli illerde ve semtlerinde daireleri bulunuyor.

13- Demet Akalın 


Tüm kazandığını gayrimenkule yatıran ünlü şarkıcı Demet Akalın, evlerinin ve arsalarının çokluğuyla sık sık gündeme gelen isimler arasında. Borsa ve ticaretten anlamadığını söyleyen Akalın, "Ticaret yapsam batarım, borsa da hiç mantıklı gelmiyor, o yüzden tüm kazandığımı gayrimenkule yatırıyorum" diyor.

14- Şahan Gökbakar 


Ünlü komedyen Şahan Gökbakar da kazancını gayrimenkulde değerlendiriyor. Eski villaları alıp restore ediyor.

15- Ebru Gündeş 


Büyükbaş hayvancılık tesisi kurarak tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımlarıyla gündeme gelen şarkıcının, gayrimenkul portföyü de bir hayli iyi.

16- Acun Ilıcalı 


Ekranlarda birçok yarışma programının altında imzası olan şov dünyasının ünlü ismi Acun Ilıcalı'nın hatırı sayılır miktarda gayrimenkul portföyü bulunuyor.

17- İbrahim Tatlıses 


Gayrimenkul sektörünün birçok alanına yatırım yapan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, servetiyle dikkat çeken ünlüler arasında. Tatlıses'in ABD`nin en gözde kentlerinden Miami'de de evi var. Demirciköy Alarko Sitesi’nde bir villa, Seyrantepe Oyak Sitesi’nde 3 daire, şanlıurfa’da 1 daire, yine şanlıurfa’da 3 dönüm arsa, ızmir Narlıdere Folkart Evleri’nde 1 daire, Hadımköy Günışığı Konakları’nda ise 1 villa bulunuyor. Ayrıca 1 tekne, 2 sürat motoru, Bodrum Bitez’de 48 daireli Tatlıses Paradise apartları ve içinde 1 villa, Bodrum Bitez’de 6.5 dönüm üzerine denize sıfır 26 odalı Golo Beach Hotel, yine Bodrum Bitez’de 6.5 dönüm arsa, Kuşadası’nda 8 dönüm üzerine 6 katlı 157 odalı 314 yataklı Tatlıses Otel, İstanbul’da 5 kebap salonu…

18- Sıla

Daha önce Galata’da beğendiği iki oda bir salon eve sığamayınca yandaki daireyi de alan Sıla, kazancını gayrimenkula yatırıyor. Konserden konsere koşturan popçu, Bostancı’dan aldığı yeni evini oturmadan kiraya verdi. Gayrimenkul yatırımını seven ünli şarkıcının böylelikle bugüne kadar İstanbul’un farklı semtlerinden olmak üzere dört evi bulunuyor. 

19- Ferdi Tayfur

Gayrimenkul alanında en çok yatırım yapan ünlülerden biriside arabesk müziğin ünlü sesi Ferdi Tayfur. Ferdi Tayfur'un  Adana`da 50 daire, İstanbul Emirgan`da 6 villa, Sarıyer`de bir daire,Tarabya`da bir daire, Tarabya`da 4 katlı bir villası, Marmaris'te villaları bulunuyor