Yatırımcının yeni gözdesi Tarım Arazisi

Tüm dünyada etkili olan Korona virüs salgını ile birlikte yatırım anlayışları önemli ölçüde değişmeye başladı. Pek çok kişi küçük tarım arazilerine yönelerek kırsal kesim yaşantısına kaymaya başladılar. Bu durumun salgın sonrasındaki dönemde artarak devam etmesi bekleniyor.

Yatırımcının yeni gözdesi Tarım Arazisi
Salgın döneminin ardından da pek çok kişinin tarım arazilerine yönelik ilgilerinin devam etmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgını ile birlikte insanların yatırım anlayışlarında önemli ölçüde değişiklikler meydana geldi. Pek çok kişi küçük tarım arazilerine yönelerek kırsal kesim yaşantısına kaymaya başladılar. Bu durumun salgın sonrasındaki dönemde artarak devam etmesi bekleniyor.

Yatırım Anlayışı değişti
Koronavirüs salgını sadece alışkanlıkları değil yatırım anlayışını da önemli ölçüde değiştirdi. Pek çok kişi arsa almak için harekete geçti. Daha önceki dönemlerde arsaların imara uygun olup olmadığı araştırılıyordu. İmar üzerinden kar elde etmek amaçlanıyordu ancak artık beklenildiği gibi olmuyor. Artık yatırımcılar tarımsal üretim yapabilmek için tarım arazileri bakmaya başladılar. Salgınla birlikte doğal yaşamın ve tarımsal üretimin değeri bir kez daha anlaşılmış oldu. Yapılan değerlendirmelerde tarım arazilerine olan ilgi giderek artmaya başladı. Hatta kentsel bölgelerden kırsal bölgelere olan ilginin büyük oranda arttığı ve insanların geleceğe yönelik planlarının değiştiği belirlendi.

Pek çok kişi kırsal bölgelere yerleşerek üretim yapmanın peşine düştü. Orta sınıf ve beyaz yakalı kesimin bu süreci daha çok istedikleri belirlendi. Salgın döneminin ardından da pek çok kişinin tarım arazilerine yönelik ilgilerinin devam etmesi bekleniyor.

Küçük araziler gözde 
2 İle 9 Dönüm Arası Tarla Yeterli Görülüyor Arsa yatırımları genellikle daha büyük alanlar üzerine kurulu, çevre planlamaları da dahil edilerek yapılan uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak ifade ediliyor. Ancak şimdilerde pek çok kişi 2 ile 9 dönüm arasındaki arsanın kendileri için yeterli olduğunu düşünüyorlar. Tarım yapmak için elverişli olması tek şartları olarak ifade ediliyor. Pek çok kişi salgın döneminde evde çıkmadan hızlı bir şekilde küçük ölçekli tarlalarını satın almaya başladı. Arsa satışlarının salgın sonraki dönemde rekor bir seviyeye ulaşması bekleniyor.

Kaynak : emlak365.com